CocktailAudio X30 serwer muzyczny zintegrowany ze wzmacniaczem i odtwarzaczem CD

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 4 490,00 zł 4490.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CoctailAudio
Kod produktu: 6BF1-3599A

Opis

CocktailAudio X30 to wielofunkcyjny serwer muzyczny który brzmi lepiej niż jakikolwiek inny odtwarzacz CD, perfekcyjnie odtwarza pliki wysokiej rozdzielczości w formatach bezstratnych o gęstości do 24bit/192kHz. Jest znakomitym referencyjnym źródłem sygnału cyfrowego dla zewnętrznych wysokiej klasy DAC'ów. Może także pełnić role profesjonalnego odtwarzacza strumieniowego oraz DAC'a dla zewnętrznych źródeł cyfrowych. Dodatkowa funkcjonalność to wbudowany wzmacniacz który pozwoli na początku budowania swojego toru audio stworzyć w miarę szybko własny system stereo.

Podstawowe cechy:

Zaawansowany serwer muzyczny z dyskiem do 4TB pojemności
Profesjonalny odtwarzacz strumieniowy ( AES/EBU XLR )
Obsługa formatów bezstratnych audio do 24bit/192kHz
Interfejsy sieciowe (Ethernet, WiFi)
Napęd (ODD) optical disc drive czyta zawartość płyt CD Audio, DVD-audio
Ripper płyt CD Audio
Wbudowany DAC Burr-Brown PCM1792a
Wbudowany serwer SAMBA/CIFS, UPnP/DLNA oraz serwer FTP
Dostęp do zasobów sieci domowej Samba/CIFS oraz UPnP
Wzmacniacz mocy 2x 50W
Wzmacniacz słuchawkowy 2x 0.5W
Radio internetowe
Radio analogowe FM RDS

CocktailAudio X30 posiada trzy wyjścia cyfrowe, optyczne TOSLINK, koncentryczny COAXIAL i najbardziej cenione przez świat muzyki symetryczne AES / EBU XLR, obsługujące do 24bit/192kHz. CocktailAudio X30 jest idealnym odtwarzaczem strumieniowym jako źródło dźwięku cyfrowego do zasilania istniejącego zewnętrznego DAC'a i wzmacniacza. Wysokiej jakości przetwornik Burr-Brown HD DAC oraz niezależne zasilacze dla toru analogowego i cyfrowego.
CocktailAudio X30 posiada wysokiej jakości oparty na kości firmy Burr-Brown PCM1792A DAC, który dostarcza wysokiej jakości dźwięk na wyjściach analogowych, w torze cyfrowym zastosowano oscylator TCXO (Temperature Compensated Crystal Oscillators) o stabilności temperaturowej < 1ppm

Komunikacja
CocktailAudio X30 w swojej ogromnej ofercie interfejsów posiada złącze Ethernet LAN 10/100/1000Mbps do łączności z siecią przewodową, HDMI out do eksportu zawartości informacji z wyświetlacza LCD na zewnętrzny ekran, 3x USB host do obsługi zewnętrznych urządzeń USB, opcjonalnie obsługa sieci bezprzewodowej 801.11b/g/n za pomocą WiFi USB dongle. Wysokowydajny wzmacniacz stereo o mocy 100W
Zastosowano konstrukcje cyfrowego wydajnego wzmacniacza stereo z niezależnym zasilaczem i oscylatorem TCXO. Znakomite rozwiązanie do stworzenia w miarę szybko własnego systemu stereo.

CocktailAudio X30 jest wielofunkcyjnym serwerem muzycznym obsługującym dyski HDD, SSD o pojemności do 4TB,koreańskiej firmy Novatron. Dużą zaletą jest tryb pracy jako strumieniowy odtwarzacz audio. Wykorzystując wyjście AES/EBU XLR w połączeniu z zewnętrznym dobrej klasy DAC-em np NFB-7.32 lub MASTER-7 uzyskujemy wyśmienicie brzmiący wysokiej klasy system audio. Duża paleta interfejsów wejściowych daje nam możliwość czytania zapisu cyfrowego z różnych nośników czy to płyta CD/DVD, czy napęd HDD/SSD, czy z zasobów w sieci LAN np. serwer NAS.
CocktailAudio X30 odtwarza materiał w rozdzielczości 24bit/192kHz, zgrywa praktycznie z dowolnego źródła materiał muzyczny o maksymalnej rozdzielczości 24/192 w formatach WAV lub FLAC czy to z wejścia cyfrowego czy analogowego. Doskonale spisuje się jako pre-amp nie tylko cyfrowy ale także analogowy ( gniazda wejściowe RCA dla toru analogowego).

Wyposażony jest w DAC Burr-Brown PCM1792 oraz przetwornik ADC CS5361. Posiada kieszeń do wygodnego montażu nośnika HDD/SSD 3,5" lub 2,5". Na pokładzie umieszczono także cyfrowy wzmacniacz mocy TAS5152 2x50W oraz wzmacniacz słuchawkowy TPA6120. Urządzenie posiada interfejsy sieciowe GigaBit FastEthernet oraz opcjonalnie bezprzewodowy adapter USB WiFi 802.11b/g/n. W pełni współpracuje z lokalnymi, sieciowymi pamięciami masowymi (serwer Samba, uPnP, FTP). Posiada mechanizmy katalogowania w wewnętrznej bazie danych oferując rożne tryby przeglądania wyszukiwania i grupowania zbiorów muzycznych. Tekstowe opisy utworów mogą być uzupełnianie, zmieniane.


Wbudowany szczelinowy napęd CD/DVD służy do odtwarzania płyt CD-Audio, CD-R i DVD-R oraz wykonywania kopii płyt CD z możliwością wyboru docelowego formatu (WAV, FLAC, OGG lub MP3). Wbudowane w urządzenie serwery Samba, UPn/DNLA umożliwiają strumieniowe przesyłanie plików do innych urządzeń, także zdalny dostęp do dysku urządzenia. X30 posiada także serwer FTP. Obsługuje także standard DLNA DMR który pozwala na strumieniowe przesyłanie do niego muzyki z urządzeń mobilnych.

Dodatkowo posiada także możliwość odbioru radia internetowego oraz radia analogowego w paśmie FM z RDS Do obsługi i wyboru funkcji służy nam wygodne sterowanie za pomocą pilota i gałki na froncie urządzenia wraz z bardzo czytelnym wielkim na 5" ekranem LCD nawigacyjnym z możliwością wyświetlania także na zewnętrznym monitorze lub telewizorze zaopatrzonym w złącze HDMI wideo. Alternatywna kontrola uradzenia odbywa się za pomocą interfejsu WWW z uwzględnieniem urządzeń mobilnych (tablet/smartfon).


Cechy cocktailAudio X30

- odtwarzanie plików audio w formatach MP3, FLAC, FLAC HD (do 24b/192kHz), WAV, WAV HD (do 24b/192kHz), WMA, M4A, AAC, HD AAC, APE/CUE, ALAC, Ogg Vorbis, PCM i innych oraz playlist PLS i M3U.
- Obsługa różnych nośników danych: pamięci USB, płyt CD/DVD, zasobów sieci lokalnej, opcja instalacji wewnętrznego dysku.
- Radio internetowe z dostępem do tysięcy stacji radiowych pogrupowanych wg typów i języka. Obsługa stacji Ulubionych, obsługa plików PLS i opcja dodawania własnych stacji.
- Radio FM z RDS i opcją nagrywania.
- Funkcja szybkiego kopiowania płyt Audio-CD i archiwizowania na dysku twardym w formatach FLAC, WAV, OGG lub MP3.
- Automatycznie budowana wewnętrzna baza danych plików muzycznych, grupująca zgromadzone utwory wg wykonawców, albumów, typów, roku wydania itd.
- Funkcja wyszukiwania i przeglądania nagrań wg kliku różnych kryteriów, opcja tekstowego lub obrazkowego przeglądania danych z podglądem okładek albumów.
- Obsługa bazy danych FreeDB z informacjami o utworach muzycznych, automatyczne uzupełnianie TAGów przy zgrywaniu i odtwarzaniu płyt Audio-CD.
- Obsługa TAGów i grafik AlbumArt dla wszelkich plików muzycznych, możliwość uzupełniania i edytowania informacji z użyciem pilota, zewnętrznej klawiatury USB lub przez stronę WWW.
- Pobieranie okładek płyt z internetu.
- Możliwość cyfrowego zapisu, opisania i archiwizacji muzyki pobieranej z analogowych urządzeń (gramofon, magnetofon itd), z próbkowaniem do 192kHz.
- Nagrywanie sygnału cyfrowego ze wejśść SPDIF, z opcją zmiany próbkowania w zakresie 44-192kHz.
- Opcja importu plików muzycznych z nośników USB i sieci - importowane pliki są kopiowane na dysk wewnętrzny i katalogowane w bazie danych.
- Opcja eksportu wybranych plików z bazy danych urządzenia, na nośniki USB (np. odtwarzacze MP3) i do sieci LAN.
- Nagrywanie i programowanie nagrywania z radia internetowego.
- Budowanie playlist z wybranych utworów lub całych albumów.
- Planowanie odtwarzania - opcja budowy bieżącej kolejki do odtwarzania na kilka godzin do przodu.
- Tryb Gapless - odtwarzanie plików audio bez przerw.
- Funkcje powtarzania i odtwarzania losowego.
- Obsługa tekstów piosenek (lyrics) które mogą być wyświetlanie na ekranie/TV zgodnie ze śpiewanym tekstem (tryb Karaoke)
- 10-o pozycyjny korektor pasma, 18 trybów predefinowanych, możliwość ręcznej regulacji
- Klawisze szybkiego przeskoku odtwarzania +/-15 sek, skok procentowy 10%-90%.

- Interfejs WWW pozwalający na kontrolę pracy urządzenia i modyfikacje bazy danych (informacje tekstowe i okładki) za pośrednictwem komputera PC oraz urządzeń przenośnych.
- Obsługa UPnP DMR dająca możliwość sterowania i strumieniowego przesyłania muzyki z telefonów i tabletów
- Dostęp do zasobów sieci domowej za pośrednictwem protokołów Samba/CIFS oraz UPnP
- Wbudowany serwer SAMBA/CIFS, UPnP/DLNA oraz serwer FTP udostępniające muzykę odtwarzacza innym domowym urządzeniom sieciowym.
- Programowanie włączania i wyłączania urządzenia w cyklach dziennych i tygodniowych
- Funkcja AutoPlay automatycznie uruchamiająca playlistę lub radio internetowe przy starcie urządzenia.
- Funkcja AutoResume - kontynuacja odtwarzania plików lub radia po ponownym włączeniu sprzętu
- Opcja wyświetlania zdjęć (slideshow) podczas odtwarzania muzyki, na wbudowanym ekranie LCD lub na ekranie TV
- Sprawdzanie i pobieranie aktualizacji oprogramowania przez internet.
- Metalowa, sztywna obudowa szerokości 43cm, chłodzona pasywnie, z frontem wykonanym ze szczotkowanego aluminium o grubości 8mm
- Dwa, wysokiej klasy zasilacze, osobny dla sekcji analogowej, osobny typu SMPS dla sekcji cyfrowej.
- Oscylatory TCXO w układzie zegara zapewniające bardzo stabilne taktowanie.
- Renomowane przetworniki DAC i ACD oraz układy wzmacniacza głównego i słuchawkowego, odpowiadające za wysokiej klasy brzmienie zestawu.
- Możliwość instalacji wewnętrznego dysku twardego SATA 3.5" lub 2.5" o pojemności do 4TB. Funkcja usypiania dysku po 10-60 min. bezczynności.
- Wbudowany kolorowy ekran LCD TFT o przekątnej 5" z regulacją jasności i opcją zmiany wielkości tekstu, umożliwiający sterowanie urządzeniem z odległości do 3-4 metrów.
- Wciskane gałki oraz przyciski sterujące na obudowie umożliwiające podstawową obsługę i nawigację bez pilota.
- Wbudowany czytnik płyt optycznych, typu slide-in, ładowany od frontu, czytający płyty w formatach CD, CD-DA, CD-R, CD-RW, DVD-R/RW.
- Analogowe wyjście stereo obsługiwane przez wysokiej klasy układ DAC BurrBrown PCM1792.
 - Zestaw 3 cyfrowych wyjść SPDIF (optyczne, koaksjalne, AES/EBU XLR) do podłączenia zewnętrznego przetwornika DAC (praca w trybach PCM z up/down-samplingiem oraz passthrough, zakres do 24b/192kHz).
- Wbudowany wzmacniacz 2x50W z oddzielnym układem zasilania, umożliwiający podłączenie głośników stereo.
- Solidne, pozłacane złącza głośnikowe, akceptujące wtyki bananowe, widełki oraz gołe kable
- Pełnowymiarowe złącze słuchawkowe.
- Dwa wejścia analogowe line-in, w tym jedno na froncie
- Złącze HDMI pozwalające przenieść zawartość ekranu LCD na ekran TV.
- Trzy złącza host USB (jedno na froncie) do podłączania zewnętrznych dysków i pamięci.
- Złącze sieci LAN 100/1000Mbit, opcjonalna podłączenia adaptera sieci WiFi.
- Polskie menu na ekranie, polska wersja stron WWW do zarządzania.

Specyfikacja

Model CocktailAudio X30
Procesor i pamięć
700MHz, DSP 350MHz
Pamięć RAM: 512MB (DDR2 800MHz)
Pamięć Flash: 512MB Sigma Designs SMP8671
Napęd CD Typ Ładowany od frontu (slide-in)
Obsługiwane nośniki
CD, CD-DA, CD-R, CD-RW, DVD-R/RW
Obsługa nośnikow CD zabezpieczonych przez system Copy Controlled TM
Obsługiwane kodeki i formaty audio
MP3, FLAC, WAV, HD FLAC, HD WAV (do 24b/353kHz), WMA, PCM
APE/CUE, M4A, Apple Lossless, AAC, HD AAC, ALAC, AIFF, AIF, Ogg Vorbi
playlisty: PLS i M3U
Obsługiwane formaty zdjęć
JPG, PNG, BMP, GIF
TIFF (w ograniczonym zakresie)
Wejścia i wyjścia audio Wzmacniacz
TAS5152
50W+50W @1KHz, 8ohm, 0.1% THD
4 pozłacane gniazda (kabel, widełki, złącza bananowe)
Wyjście słuchawkowe
TPA6120
6.35mm jack, 500mW+500mW@1Khz, 32 ohm, 0.1% THD
Wyjście analogowe
BurrBrown DAC PCM1792
2x RCA
Dynamic Range : 127 dB (2V rms, Stereo) THD+N: 0.0004%
Wyjścia cyfrowe
1x optyczne (do 24bit/192Khz)
1x koncentryczne (75ohm RCA, do 24bit/192Khz)
1x AES/EBU XLR (110ohm, do 24bit/192Khz)
Wejścia analogowe
ADC CS5361
1x LineIN (2x RCA, 2V rms)
1x LineIn (3.5mm jack, 800mV rms, od frontu)
Wejścia cyfrowe
1x optyczne (do 24bit/192Khz)
1x koncentryczne (RCA, do 24bit/192Khz)
Radio FM
FM 87.5 - 108MHz, RDS
Złącze anteny 75ohm (unbalanced)
Kontrola i sterowanie Wyświetlacz
Przekątna: 5"
Rozdzielczość: 800x480
Technologia: TFT LCD kolor RGB (16.7M kolorów)
Ekran zewnętrzny
Złącze HDMI
Przeniesienie obrazu z wbudowanego LCD na ekran TV (720p)
Pilot
Transmisja: podczerwień (IR)
Zasilanie: 2xAAA
Interfejs WWW(pełny) Funkcje: zarządzanie biblioteką, edycja i uzupełnianie danych, wyszukiwanie okładek, budowanie playlist, dodawanie stacji radiowych, wyszukiwanie i przeglądanie kolekcji, kontrola kolejki
Interfejs WWW(uproszczony) Funkcje: wyszukiwanie i przeglądanie kolekcji, kontrola kolejki odtwarzania, kontrola głośności.
UPnP DMR Zgodność z UPnP DMR i oprogramowaniem sterującym UPnP DMC
Złącza Sieć Przewodowa GigaBit FastEthernet (10/100/1000Mbps) LAN
Bezprzewodowa (opcja) 802.11b/g/n WiFi, adapter USB
USB Host USB (tył) 2x USB v2.0
Host USB (front) 1x USB v2.0
Obsługa klawiatury USB, dedykowanego adaptera WiFi, dysków i pamięci Flash (NTFS, EXT3, FAT32)
HDMI Podłączenie zewnętrznego ekranu TV, kontrola odtwarzania, prezentacja slajdów
Dysk wewnętrzny Typ
3.5" SATA pojemności do 4TB
2.5" SATA pojemności do 2TB
SSD SATA pojemności do 500GB
(większe pojemności będą obsługiwane po aktualizacji oprogramowania)
System plików EXT3 (linux) lub NTFS (zalecany EXT3)
Instalacja Szuflada dostępna z tyłu obudowy
Funkcje sieciowe Protokoły
UPnP/DLNA (klient, serwer, DMR renderer)
Samba/CIFS (klient, serwer)
FTP (serwer)
WEB (serwer)
Odtwarzanie strumieniowe W pełnym zakresie formatów, tak jak dla nośników lokalnych
Serwisy
Radio internetowe: Reciva, możliwość nagrywania
Obsługa radia z plików PLS
Muzyka online: Simfy (więcej serwisów w przygotowaniu)
Funkcje zegara
Czas i data bieżąca
Programowanie włączania (opcja powiązana z funkcją autoplay)
Programowanie wyłączania
Programowanie nagrywania z radia
Wyłączanie z opóźnieniem (sleep timer) od 10 do 180 min
Inne
Funkcje zarządzania plikami (kopiowanie, kasowanie, tworzenie katalogów) pomiędzy nośnikami lokalnymi i sieciowymi, eksport plików muzycznych z bazy danych
Diagnostyka dysku NTFS
Archiwizacja i diagnostyka muzycznej bazy danych
Obsługiwane języki menu angielski, polski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski, duński, holenderski, czeski, koreański, chiński
Zasilanie(230V AC) Sekcja audio Linear Power Supply
Sekcja CPU 150W internal SMPS
Obudowa i wymiary Materiał Front: aluminium 8mm, pokrywa i rama z metalu
Kolory obudowy
czarny
ciemnosrebrny
Wymiary
435mm x 325mm x 88mm (SxGxW) bez nóżek
435mm x 325mm x 99mm (SxGxW) z nóżkami
Waga 9.2 kg
Gwarancja 24 miesięcy
Producent Novatron Co.,Ltd, strona produktu www.cocktailaudio.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl